Wymagania

O możliwości prowadzenia swojego samochodu, poruszania się sprawnie po mieście, czy jeżdżenia w dowolne miejsca kiedy tylko dusza zapragnie, czyli prawie jazdy marzy bardzo wiele osób. Jednak od marzenia i decyzji o zdobyciu tego dokumentu jest niestety długa i często znacznie utrudniana przez nieprzychylnych egzaminatorów droga.

serwis klimatyzacji samochodowej jak np. xenon serwis czy np. serwis samochodowy szczecin to dobre miejsca do naprawy klimatyzacji podobnie jak serwis klimatyzacji ursynów

Oprócz tego, że trzeba zdać odpowiedni egzamin, który składa się z dwóch części, czyli części teoretycznej i części praktycznej, należy spełnić jeszcze inne wymagania, bardziej formalne. Przede wszystkim należy osiągnąć odpowiedni dla danej kategorii prowadzenia pojazdów wiek. Druga sprawa to specjalne orzeczenie od lekarza, które stwierdza, iż nie ma żadnych, nawet najmniejszych przeciwwskazań, które uniemożliwiały by nam prowadzenie samochodu. Kolejka sprawa to odbycie trzydziestogodzinnego szkolenia, czyli nauki jazdy.

Dopiero po odbyciu takiej praktyki można przystąpić do zdawania egzaminu, który najpierw polega na odbyciu części teoretycznej, a później praktycznej. Prawo jazdy należy nam się po pozytywnym zaliczeniu obu egzaminów, w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.