Środowisko

Zanieczyszczone środowisko to największy problem, który najbardziej dręczy zmotoryzowaną część świata, bez której jak każdy wie nie da się teraz w dzisiejszych czasach żyć z tego powodu, iż ona jest wszędzie, wszystko co najlepsze wiążę się tylko z motoryzacja. Wiele ludzi posiada jakiś pojazd, samochód czy tam motocykl i na pewno nie wyobraża sobie życia bez niego.

Proszę sobie wyobrazić, że wybierając się do jakiejkolwiek pracy trzeba wstać dwie godziny wcześniej żeby na odpowiednią chwile być pracy lub też przed szkołą trzeba wstać dwie godziny wcześniej by nie zaspać na pierwszą lekcje. Nikt sobie tego nawet teraz nie wyobraża i nawet narzeka dlaczego tak wczas trzeba wstać by dojechać szybkim samochodem czy tam motocyklem do pracy.

Tak więc wyeliminowanie motoryzacja z życia człowieka jest w Prost niemożliwym czynem do zrobienia. Pojazd to podstawa w rodzinie by funkcjonować na poziomie z pozostałą resztą otoczenia. Tak teraz wiemy, że bez motoryzacji nie da się żyć jak i również motoryzacji nie da się zlikwidować, ale nikt z was, przynajmniej większość, nie zastanawiała się jaki ma wpływ motoryzacja na nasze środowisko, ile nasze otoczenie przez naszą wygodę musi wycierpieć, gdy będziemy świadkiem jakiegoś kataklizmu ekologicznego, być może wtedy zrozumiemy, że motoryzacja strasznie szkodzi nam i naszemu otoczeniu. Są firmy, które dbają by emisja spalin z naszych pojazdów była jak najmniejsza lecz nie wszystkie firmy produkujące pojazdy się tych norm ustalonych przez te firmy chroniące środowisko trzyma. Wiele firm omija te zasady gdyż produkcja pojazdu jest znacznie mniejsza, a co najważniejsze nie trzeba się bawić by zmieścić się w jakiejś rubryce. Bardzo dużo firm jest karane przez takie wykroczenia Lecz grzywny jakie otrzymują za karę są niewielkie i nadal produkując pojazdy nie patrzą na emisje spalin, a nasze środowisko nadal jest zanieczyszczane. Na szczęście są takie firmy, które wiedzą czym to grozi i dbają o emisje spalin, funkcjonariusze na ulicach także dbają o to by auto o wysokiej częstotliwości spalin zostało przewiezione na warsztat by wyeliminować usterkę.

Tagi dodane do tej notatki na blogu o BMW: , , ,