Samochód czy motocykl

Od dawna zadawano sobie to pytanie co jest lepsze samochód czy też motocykl? Według mnie i wielu ludzi udzielających to pytanie samochód jest czymś niesamowitym i motocykl równie.

Proszę sobie wyobrazić świat bez samochodów osobowych lub też świat bez motocykli? Nikt sobie tego nawet nie wyobraża i nikomu się to na pewno nawet nie śniło. Po prostu w dzisiejszych czasach nie da się żyć bez samochodu czy też motocyklu.

Wiele ludzi wspominało mi, że samochody osobowe są znacznie lepsze od motocykli ponieważ przewyższają bezpieczeństwem, gdyż mają grubą blachę i dach chroniący kierowcę przed jakimikolwiek wypadkami drogowymi, zaś inni twierdzą, że motocykl jest bezpieczniejszy gdyż poruszanie się nim jest znacznie lepsze, twierdzą, iż przewyższa zwinność, dodają też że samochód osobowy jest znacznie większy od motocykla i trudniej jest się nim uciec z pod jadącego z naprzeciwka rozpędzonego tira. Jest wiele tez, dzięki których część ludzi jest przekonana, iż motocykl jest lepszy zaś część ludzi jest przekonana, że samochód jest lepszy bo bezpieczniejszy. Oczywiście, że każdy z nich ma po części racji tak więc trzeba sobie uświadomić, iż motocykl jak i samochód osobowy jest sobie równy. Łatwo się. To pisze lecz w praktyce jest inaczej. Jest sporo motocyklistów, którzy na drodze specjalnie utrudniają ruch samochodom osobowym, oczywiście kierowcy samochodów osobowych też nie są bez winy. Jak wiadomo w człowieku siedzi takie coś, co się zwie, zazdrość. Kierowca samochodu osobowego zazdrości motocykliście jego przyśpieszenia, prędkości i zwinności na drodze i często jest tak, że zasłania tak drogę by motocyklista nie mógł go wyprzedzić. Oczywiście dzięki temu motocykliści tak że próbują zastawiać drogę jeżdżą specjalnie powoli żeby zdenerwować kierowcę pojazdu osobowego. Nikt tutaj jest bez winy, jeden czyli motocyklista powinien kontrolować prędkość i nie dokuczać kierowcy samochodu osobowego i drugi kierowca samochodu osobowego nie powinien zazdrościć prędkości i możliwości monocyklów.

Tagi dodane do tej notatki na blogu o BMW: , , ,