Prawo jazdy

Prawo jazdy

Czy ktoś się kiedyś zastanawiał co by było gdyby nie było samochodów osobowych? Chyba nie bo nawet tego sobie nie dopuszcza do swych myśli. Zacznijmy od początku. Samochód osobowy to taki pojazd, którym można jeździć od osiemnastego roku życia mając dowód osobisty i prawo jazdy.

Samochód osobowy jest to taki który wagą nie przerasta trzy i pół tony. Powyżej tej wagi nie jest to już samochód osobowy lecz samochód ciężarowy, na który trzeba mieć odpowiedni wiek i odpowiednie kolejne prawo jazdy. Ktoś by sobie pomyślał co tam będę miał osiemnaście lat i zrobię sobie prawo jazdy. Oczywiście jest w błędzie. Żeby posiadać prawo jazdy trzeba być odpowiednio0 przebadanym i mieć pozwolenie od lekarza, że jest się w stan nie jeździć samochodem. Następnie trzeba przebyć odpowiedni kurs trwający około trzech miesięcy. Takowy kurs składa się z teorii i jazdy praktycznej. Oczywiście na samym początku jest teoria. Po odpowiednich godzinach nauki teorii można przystąpić do tak zwanego egzaminu teoretycznego wewnętrznego. Taki egzamin składa się z osiemnastu pytań na które trzeba w szesnastu minimum odpowiedzieć poprawnie. Jak widzicie można popełnić dwa błędy.

Po takowym zdanym egzaminie teoretycznym można przystąpić do nauki jazd praktycznych, które odbywają się na początku na plac, a następnie w wybranym mieście gdzie odbędzie się egzamin na prawo jazdy. Po takowych praktykach, które trwają odpowiednio trzydzieści godzin odbywa się kolejny egzamin, ale tym razem praktyczny. Po zdaniu takiego egzaminu czeka nas umówienie na właściwy egzamin na prawo jazdy. Trzeba na termin czekać do jednego miesiąca. Gdy nastąpi dzień egzaminu trzeba drugi raz zdawać egzamin teoretyczny na takich samych zasadach gdy się uczyliśmy. Po zdaniu takiego egzaminu czeka nas egzamin praktyczny również na takich samych zasadach jak się uczyliśmy wcześniej. Oczywiście zdanie takich egzaminów jest bardzo trudne gdyż egzaminatorzy są bardzo surowi i wymagający z jednej strony dobrze a drugiej strony źle bo mały błąd jeszcze nikomu nie zaszkodził.

Tagi dodane do tej notatki na blogu o BMW: , , ,