Polska motoryzacja

Polska motoryzacja

Motoryzacja Polska dawniej osiągała bardzo wysoki poziom. Firma Romet Dazment, która produkowała motorowery i silniki do motocykli była wysoko prosperującą firmą motoryzacyjna po paru latach przerwy nadal produkuje motocykle lecz z dużo mniejszy zyskiem ponieważ motocykle te są o wiele bardziej wadliwe niż swoi starsi bracia, co gorsza dawniej jak Romet się popsuł w trasie, można było go naprawić paroma kluczami bez podjeżdżania do warsztatu lub jakiegokolwiek mechanika by móc jechać dalej , a teraz jak jakaś część się zepsuje nie można jej już zreperować zwykłymi kluczami i trzeba zrezygnować z dalszej jazdy i wracać się do najbliższego mechanika.

Dużo ludzi na ślepo zaczęła kupować nowe Romety bez czytania opinii na Internecie innych właścicieli i wielu z nich się zawiodła. Najczęściej usterkom podlegały rozruszniki i skrzynie biegów bez blokad. Tak więc dawna firma motoryzacyjna Romet była bardzo dobra, bezawaryjna, trwała, a co najważniejsza niedroga i łatwa w jakichkolwiek usterkach , które każdej najdoskonalszej firmie motoryzacyjnej się zdarzają, zaś tego wszystkiego nie można powiedzieć o dzisiejszej firmie Romet, która tak jak wspomniałem jest znacznie awaryjna niż jej młodsi bracia. Kolejną bardzo dobrą Polską firmą motoryzacyjną jest Fiat. Fiat z początku produkował pojazdy na niskim poziomie, których nikt nie pamięta, lecz pewnego dnia polski konstruktor stworzył model Fiata który zrewolucjonizował Polski rynek, a był nim Fiat 126p inaczej mówiąc Maluch. Maluch jest to malutkie autko, które pomieści „na styk” czteroosobową rodzinkę.

Przeważnie ten model był wykorzystywany do jazdy do pracy ponieważ wszędzie się mieścił dzięki swojemu małemu wyglądowi. Po debiucie malucha stwierdzono, że Fiat jest dobrze rozreklamowaną Firma motoryzacyjną i zastępując malucha stworzono fiata Pandę. Większe ale o nie dużo auto już mieszczące pięcioro ludzi szybko wzbogaciło się o drugą wersje modelu, która była bardzo elegancka z dość pojemnym bagażnikiem i wysokim wyposażeniem. Ogólnie firma Fiat jest na dobrym poziomie motoryzacyjnym na rynku.

Tagi dodane do tej notatki na blogu o BMW: , ,