Pojazdy ciężarowe

Pojazdy ciężarowe

Pojazdy ciężarowe zrewolucjonizowały ogólnokrajowy rynek przewozowy towarów o bardzo dużej wadze i bardzo dużej ilości, Pojazd ciężarowy składa się z ciągnika siodłowego, naczepy jak i również z przyczepy. Naczepa doczepiana jest do ciągnika dzięki specjalnemu naczepowi siodłowemu który znajduje się na końcu ciągnika. Ciągnik siodłowy dodatkowo wyposażony jest w kabinę wraz ze specjalnym przedziałem sypialnym który znajduje się za kierowcą w kabinie, dzięki temu nie trzeba specjalnie po wyjeżdżonych godzinach pracy wynajmować pokoju w hotelu, za który firma w której pracuje dany pracownik musi opłacić nocleg, co wprowadza do firmy dodatkowe koszty utrzymania.

Zawód ten czyli jako kierowca jest bardzo popularny z tego względu, iż bardzo wysokie wynagrodzenia są wypłacane. Lecz minusem tej pracy jest to, że dana osoba w tej branży pracująca bardzo mało czasu przebywa z rodzina i przyjaciółmi bo w trasie takim pojazdem można być nawet kilka tygodni tak więc decydując się na taką prace trzeba zaznaczyć iż różnego rodzaju wypady do rodziny i przyjaciół może przerwać telefon od szefa.

Samochody ciężarowe maja bardzo duża ładowność, potrafią przewozić pojazdy samochodowe, motocykle, różnego rodzaju artykuły spożywcze, artykuły chemiczne, wodę, olej napędowy, ścieki kanalizacyjne, dosłownie wszystko. Na niektóre z tych materiałów trzeba mieć odpowiednie certyfikaty i pozwolenia, trzeba przechodzić odpowiednie szkolenia i instruktarze. Załadunek takiego pojazdu jest męczący i zabiera dużo czasu co wydłuża pobyt poza miejscem rodzinnym. Rozładunek jest tak samo monotonną pracą jak i załadunek. W trasie dany pracownik ma określoną liczbę przejechanych godzin na przykład może prowadzić pojazd przez 4 godziny i robić trzydziesto minutową przerwę i jechać dalej lub jechać 8 godzin i robić kilku godzinna przerwę co znacznie wydłuża trasę, tak więc wielu kierowców jest bardzo zmęczona podróżą i sprawia dużo wypadków drogowych a ofiarami śmiertelnymi takimi wypadków przeważnie są ci co spotkają się z tym olbrzymem.

Tagi dodane do tej notatki na blogu o BMW: , , ,