Motoryzacja

Motoryzacja w dzisiejszych czasach to najważniejsza rzecz dla ludzi. Wielu z nas nie poradziło by sobie bez właśnie motoryzacji. Praktycznie każdy człowiek posiada auto lub jakiś inny pojazd u siebie w domu w garażu, na podwórku lub też przed blokiem na parkingu. Wielu z nas czerpie z tego „wynalazku” korzyści, a już na pewno nie zastanawia się jakie są skutki uboczne tych jakże potrzebnych i pomocnych ludziom wynalazków.

Tak więc samochód osobowy, motocykl jak i również na przykład samochód ciężarowy wytwarzają mnóstwo szkodliwych i trujących spalin, które zatruwają w jakimś stopniu nas i otaczającą nas faunę i florę. By zapobiec zanieczyszczeniu wiele firm skupia się w produkcji samochodu na jak najmniejszej emisji spalin, aby nasze środowisko było czyste i nie wyczerpały się jego zasoby. Ogólnie motoryzacja to nie tylko te pojazdy, które wymieniłem wyżej, to także maszyny rolnicze, bez których wielu rolników w dzisiejszych czasach nie dało by sobie rady. Różnego rodzaju traktory, ciągniki, kombajny, snopowiązałki, kosiarki,  i wiele innych maszyn, które na pewno bardziej pomagają ludziom niż im szkodzą.

Samochód osuwy posiada mnóstwo ludzi. Około osiemdziesiąt procent rodzin posiada jeden lub dwa pojazdy w garażu lub na podwórku przed domem jest t bardzo dużo, lecz bez tego życie było by znacznie trudniejsze. Ludzie samochodami osobowymi jeżdżą do pracy, do szkoły, na zabawy, na zakupy, na festyny i wiele wiele innych. Motoryzacja jest też niebezpieczna nie pod względem ekologicznym lecz pojazdy, które są teraz produkowane osiągają bardzo dużą prędkość i właśnie przez tą prędkość ludzie często nie potrafią opanować samochodu i stwarzają mnóstwo wypadków śmiertelnych lub też tylko uszkadzającym ludziom części ciała. Tak więc motoryzacja ma swoje mocne i pożyteczne strony jak i  niepożyteczne i szkodliwe strony. Trzeba uważać przy prowadzeniu pojazdu ponieważ przez nie uwagę można sobie zepsuć całe życie. Warto zaznaczyć, iż za popełnienie jakiegoś błędu na drodze jest przestępstwem.

Tagi dodane do tej notatki na blogu o BMW: , ,