Motocykle

Na świecie czterdzieści procent pojazdów stanowią motocykle jest to bardzo dużo bo prawie połowa te sześćdziesiąt procent stanowią pojazdy osobowe, pojazdy ciężarowe, maszyny rolnicze i komunikacja miejska. Motocykl jest bardzo popularnym środkiem transportu, i jest bardzo lekki i bardzo mały dzięki czemu jest strasznie zwinny i szybki co najlepsze posiada bardzo ale to bardzo dobre pośpieszenie co naprawdę przyśpiesza jazdę poi zakorkowanym mieście. Motocykl ma bardzo dużą moc to znaczy ma bardzo ale to bardzo dużo koni w stosunku do swojej wagi.

Żeby móc prowadzić trzeba zdać prawo jazdy kategorii A. Niestety to nie jest takie proste ponieważ egzaminatorzy są bardzo surowi dlatego, że dbają o to by na drogach jeździli sam i dobrzy kierowcy nie sprawiający żadnych utrudnień w ruchu i nie stwarzających wypadków na drodze. Koszt takiego prawa jazdy kategorii A wynosi około tysiąca złotych. Na samym początku trzeba odbyć szkolenie teoretyczne i praktyczne. Teoretyczne trwa około trzydziestu godzin szkolnych. I zakańczane i potwierdzane egzaminem końcowym czyli egzaminem teoretycznym. Po zdaniu takiego egzaminu początkujący kierowca motocyklu rozpoczyna naukę jazdy na motocyklu na placu manewrowym.

Plac manewrowy w przeciwieństwie do prawa jazdy kategorii B czyli prawa jazdy na samochód osobowy jest znacznie trudniejszy do zdania. Jest strasznie dużo manewrów do pokonania, które trzeba na właściwym egzaminie kategorii A zdać bez żadnych potknięć i pomyłek. Po nauce na placu manewrowym, która trwa około 20 godzin nadchodzi czas na naukę jazdy po mieście. Każdy młody motocyklista uczy się jeździć po wybranym przez siebie mieście gdzie będzie zdawał egzamin po takiej samej trasie po której będzie jeździć na właściwym egzaminie państwowym. Po odpowiednim przeszkoleniu czas na ustalenie egzaminu państwowego i czekanie na termin. Po doczekaniu się swojego egzaminu nadszedł czas na poprawne, oczywiście, zdanie egzaminu państwowego. Tak jak wspomniałem wyżej jest to bardzo trudne.

Tagi dodane do tej notatki na blogu o BMW: , ,