Maszyny rolnicze

Maszyny rolnicze bardzo pomagają ludziom w pracach rolniczych, gdyby nie one to prace w polu trwały by znacznie dłużej i były by one strasznie długie i monotonne. Kto by pomyślał dawniej, że kupa żelastwa mogła by tak pomóc. Teraz bez kombajnu ludzie nie wyobrażają sobie prac w polu, ponieważ koszenie zboża ręczne jest bardzo długotrwałe i męczące.

Kombajn to duża maszyna, która ledwo mieści się na drodze, z przodu posiada wielkie noże, które ścinają twarde zboże i od razu mielą. Potem przechodzi kanałami do takich przyrządów, które oddzielają ziarno od kłosa, następnie ziarno zostaje przeniesione do komory gdzie przechowywane jest zboże. Na samym końcu podjeżdża się traktorem z naczepą pod kombajn i wysypuje się zebrane zboże do przyczepy i zawozi do domu. Ten cały proces trwa kilka godzin, zależnie jak duże jest pole. Kolejną maszyna rolniczą, którą wymieniłem już wyżej jest traktor.

Ten mały pojazd ma bardzo dużą moc i pozwala bez trudu jeździć po roli, ciągnąć przeróżne maszyny za sobą nie posiadające silnika, który by mógł je napędzać. Traktor można prowadzić mając ukończone testy i egzaminu , które można zacząć robić w wieki szesnastu lat. Traktor, tak jak wspomniałem wyżej może ciągnąć za sobą różne maszyny nie posiadające silnika, takie jak przyczepa, różnego rodzaju i różnej wielkości pługi, haki do hakowania pola, oborywarki, sadzarki i tym podobne. Koszt utrzymania i kupna kombajnu jest bardzo wysoki, lecz po paru tygodniach pracy pieniądze się wracają. Kombajnista zależnie od wielkości pola pobiera dość wysoką opłatę, lecz tak jak wspominałem wyżej praca z kombajnem jest znacznie szybsza i wygodniejsza. Kto raz spróbował prace z kombajnem nie będzie więcej skąpił na zapłatę. Ogólnie gdyby nie maszyny rolnicze, prace na roli odbywały by się o wiele dłużej i co najważniejsze były by bardzie męczące i bolesne tak więc nie ma co narzekać na koszty tylko dziękować, że takie coś powstało.

Tagi dodane do tej notatki na blogu o BMW: , , ,