Komunikacja miejska

Czy ktoś kiedyś sobie wyobrażał drogę do pracy lub do szkoły oczywiście nie mając samochodu, bez komunikacji miejskiej? Czy ktoś kiedykolwiek rozmyślał co by było gdyby nie było komunikacji miejskiej? Jak by jego życie wyglądało bez autobusów na drogach wiozących go gdzie tylko sobie zamarzy? Bez taksówek w nocy, które odwożą nas z imprezy ponieważ nie jesteśmy w stanie jeździć swoim samochodem osobowym? Czy kiedykolwiek sobie ktoś zadawał takie pytanie?

Pewnie nie bo to jest nie możliwe i po prostu tak jest wygodniej. Jak już pewnie wiecie chciałbym was uświadomić iż bez komunikacji miejskiej nie dało by się w dzisiejszych czasach żyć ponieważ ona otacza nasz wszędzie i bardzo dużo daję nam dobrego. Statystycznie co drugi polak podróżuje do pracy lub też do szkoły autobusem czy też jakimkolwiek innym pojazdem przewożącym do pracy. Co by się stało gdyby zabrakło komunikacji miejskiej, tak po prostu, nagle? Ludzi musieli by wstawać do pracy około trzy lub nawet cztery godziny przed pracą by się móc ubrać i dotrzeć do pracy na czas. Oczywiście czas który podałem jest zależny od odległości naszego domu od miejsca pracy. Pomyślcie sobie ile dzieci by docierało do szkoły bez komunikacji miejskiej? Według mnie bardzo mało i wykształcenie w naszym kraju było by bardzo niskie. Jak już widać bez gdyby zabrakło komunikacji miejskiej były by same szkody. Na pewno po pewnym czasie ludzie przyzwyczaili by się do tego wszystkiego lecz było by im znacznie trudniej niż jest teraz.

Oczywiście komunikacja miejska najwięcej emisji spalin wydziela do naszego jakże cennego środowiska. Siedemdziesiąt procent  pojazdów, które jeżdżą od świtu do nocy do pojazdy komunikacji miejskiej. I niestety nie ma innego możliwego napędzania komunikacji miejskiej, takiego by nie wydzielało toksycznych spalin zanieczyszczających nasze środowisko. Tak więc nikt sobie nie wyobraża jak by się żyło bez komunikacji miejskiej jak i również nikt sobie nie wyobraża jak ona bardzo naszemu środowiskowi niestety szkodzi.

Tagi dodane do tej notatki na blogu o BMW: , ,