Autobusy

Chyba najważniejszą częścią komunikacji miejskiej jest autobus. Nikt na pewno sobie nie wyobraża życia bez niego. Autobusy są to duże pojazdy, które przewożą ludzi z jednego miejsca na drugie po ustalonej trasie. Zaletami takowych autobusów są tanie bilety, jest w nich bardzo dużo miejsca dzięki czemu mogą przewozić naraz kilkadziesiąt ludzi.

Aby prowadzić taki autobus trzeba mieć odpowiednie uprawniania do kierowania nim czyli prawo jazdy. By zdobyć prawo jazdy trzeba odbyć specjalne szkolenie które kosztuje około dwa tysiące polskich złotych. Po zdaniu takowych egzaminów i otrzymania prawa jazdy do kierowania autobusem możemy śmiało zatrudnić się w jakiś miejskich liniach autobusowych i zacząć zarabiać na swoje życie. Mówiąc o miejskich liniach autobusowych to właśnie praktycznie każde miasto takowe posiada. Są to firmy które w swojej bazie danych posiadają kilkanaście autobusów na kilku liniach. Jeżdżąc takim autobusem można dobrze zarobić ale trzeba liczyć się z tym, że będziemy spotykać się z niemiłymi klientami.

Jest wiele ludzi którzy potrafią tylko narzekać zamiast zrozumieć człowieka i robić coś pożytecznego. Autobusy są w śród komunikacji miejskiej i motoryzacji na całym świecie od bardzo ale to bardzo dawna. Lecz by dawniej natrafić na autobus trzeba było bardzo długo czekać i dość sporo płacić więc jeździło się gdzieś tylko i wyłącznie w bardzo ważnych sprawach, bez których człowiek by nie dał sobie rady. Na szczęście teraz możemy się cieszyć doskonałymi liniami autobusowymi, które zawsze są mniej więcej o tej samej godzinie na przystanku autobusowym, ceny są w porównaniu ze starymi czasami bardzo ale to bardzo niskie. W różnych miastach na świecie różnie dokonuje się wpłat za przejazdy autobusem. Prezesi firm autobusowych próbują jak najlepiej rozwiązać problem z wpłatą. W niektórych miastach kupuje się specjalne bilety u kierowcy lub w jakimkolwiek innym kiosku, i kasuje się te bilety w specjalnym kasowniku który potwierdza zapłatę za przejazd oczywiście są ludzie którzy sprawdzają bilety. Zaś w innych miastach są specjalne karty na które można doładować pieniądze.

Tagi dodane do tej notatki na blogu o BMW: , ,